Zweifel Pomy-Chips AG: Kompletní provozní dokumentace na jednom místě

Header menu 2

Zweifel Pomy-Chips AG: Kompletní provozní dokumentace na jednom místě

Digitální dvojče celého výrobního zařízení v jedné databázi Engineering Base.

Rodinná firma Zweifel Pomy-Chips AG je největší švýcarský výrobce brambůrek a snacků. V průběhu posledních let firma expandovala na 440 zaměstnanců a pouze za rok 2022 dosáhla obratu 288 milionů švýcarských franků. Ve svém portfoliu má kolem 50 různých typů pochutin, kterých vyprodukují přes 9 000 tun za rok. Díky propracovanému engineeringu jsou jejich výrobní kapacity schopny produkovat přes 3.000 kilogramů těchto pochoutek za hodinu.

Dokumentace výrobního zařízení na pár kliknutí

Švýcarský výrobce již od počátku století aktivně používal projekční elektro nástroj ELCAD. V nedávné době pod vedením projekčního managera Marca Lo Giudice došlo k přechodu na novější databázovou platformu Engineering Base (EB) plně přizpůsobenou potřebám firmy Zweifel. „Rozhodnutí přejít na EB bylo logické a snadné. Například parametry naší sušičky dokážeme nyní zapsat v tabulkové formě a na jejich základě vygenerovat potřebná data pro atributy objektů v EB. Informace od všech profesí jsou centrálně vázané přímo na odpovídající objekty, čímž vyniká multiprofesní princip EB. Pro komponenty, které jsou používané opakovaně využíváme generování schémat pomocí předdefinovaných typových zapojení. Schémata elektrického zapojení jsou takto vytvořena na pár kliknutí. Ohromně zjednodušené je také zanášení změn kdy se všechny dokumenty okamžitě aktualizují“, říká Lo Giudice.

Zweifel již několik let navrhuje a následně servisuje své vlastní výrobní linky. Díky EB jsou nyní všechna schémata (elektrotechnická, technologická i pneumatická) spojena do jednoho datového modelu.

„Mít procesy pod kontrolou“

Po dokončení návrhu celého zařízení je digitální dvojče v Engineering Base k dispozici jak pro potřeby výroby, tak pro potřeby údržby. Kompletní dokumentace usnadňuje správu a údržbu více než 100 motorů, včetně ventilů a senzorů na každém zařízení. Přehled, který EB poskytuje je nezbytný, protože Zweifel stále rozšiřuje výrobu. „Místo jedné pracovní směny za den jsme schopni vyrábět nepřetržitě“, říká projektový manažer. „Motivace mít komplexní a spolehlivá data o našem výrobním zařízení je vysoká, protože chceme mít celý proces pod kontrolou. Centrální uložení dat a práce napříč profesemi nám nabízí flexibilitu a synergie mezi rozlišnými obory. Navíc je kompletní dokumentace vždy aktuální“, pochvaluje si Marco Lo Giudice. „Jestliže potřebujete synergie, potřebujete EB“.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám