Výrobce chladících zařízení a technologií, společnost IKN používá Engineering Base

Header menu 2

Výrobce chladících zařízení a technologií, společnost IKN používá Engineering Base

Společnost IKN optimalizuje své inženýrské procesy.

IKN GmbH se zabývá výstavbou cementáren již 30 let. Společnost byla založena jako specialista na konstrukci chladících technologií při zpracování uhlícementu a rud a po dlouho dobu byla řízena jako běžná strojírenská firma.

V posledních letech ovšem společnost rozšířila svou oblast podnikání o výrobu rotačních pecí pro pyroprocessing, výměníky tepla a chladiče pro výrobu cementu. Tímto krokem se z ní stala společnost vyrábějící stroje a výsledkem byla nutnost začít v inženýringu řešit také dokumentaci nových procesů zakreslených např. v různých typech flow diagramů.

 

Projektování bez limitů

Zkušení strojní inženýři zpočátku tvořili první flow a P&ID diagramy v existujícím CAD programu. „Bohužel jsme rychle narazili na hranice možností tohoto způsobu práce.“ Říká technický ředitel Jörg Hammerich.

Tabulky a kusovníky byly sestaveny ručně a spravovány v aplikaci MS Excel. Pro delší projekty probíhající v řádu několika let, nám tak exponenciálně rostlo množství práce a s tím spojené náklady na udržování změn. Není problém ve flow diagramu rychle nahradit klapku rotačním ventilem, ale výsledkem tohoto kroku byla následná kompletní ruční změna tabulek pro instrumentaci a pohony, kontrola a změna všech dalších seznamů, dokumentů a manuálů.

„Potřeba automatizovat tyto činnosti byla nakonec naplněna díky platformě Engineering Base (EB), o které jsme se dozvěděli od našeho zákazníka – společnosti HOLCIM“, říká Jörg Hammerich. HOLCIM používá EB už několik let.

Radost aktualizovat

IKN zpočátku používalo EB v obchodním oddělení pro grafické strukturování nabídek.

Po obdržení prvních zakázek pokračovalo nasazení EB i v technických odděleních. P&ID diagramy a s nimi související seznamy jsou nyní vytvořeny zcela a výhradně v EB. „Nyní bez problému využíváme možnost kompletní a okamžité aktualizace projektu i při malých změnách – zadání nových údajů na libovolném místě v diagramu a poté tisku automaticky aktualizovaných seznamů“, rozplývá se Jörg Hammerich. „S EB je systém práce pro všechny kolegy zapojené v projektu transparentní a jednodušší.“

Včetně hydrauliky

V aktuálním větším projektu vyměnily specialisté IKN hydraulické stanice pro pohon chlazení roštu a ložiska pece za nový modulární systém. S tím související příslušná schémata zapojení budou brzy také kompletně zpracovány v EB. Dle informací od technického ředitele Jörg Hammericha očekávají v IKN od tohoto kroku významné úspory v provozních nákladech.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám