Vossloh Kiepe zvolil novou inženýrskou platformu

Header menu 2

Vossloh Kiepe zvolil novou inženýrskou platformu

Zkrácení doby vývoje a zrychlení uvedení produktu na trh za pomoci Engineering Base.

Strojírenská firma Vossloh Kiepe GmbH, vedoucí společnost v oblasti výroby a dodávek kolejových vozidel, se rozhodla pro změnu inženýrského software.

Pro zjednodušení svých procesů při tvorbě a správě projekční dokumentace společnost Vossloh Kiepe GmbH zvolila softwarovou platformu Engineering Base (EB) od spol. AUCOTEC, která je orientovaná na moderní plně databázové plánování, projekci a správu dokumentace.

„S novým systémem očekáváme podstatně větší komplexnost projektu a také značné zvýšení efektivity„, vysvětluje Markus Dorlöchter, Head of Rail Systems Engineering, který byl rozhodující postavou při výběry nového systému. „Také předpokládáme, že s EB máme stabilní a dostačující systém pro nejméně příštích 10 let“, říká Dorlöchter.

Souhra více profesí

Tlak na zkrácení doby vývoje, dodržení kratších termínů dodávky nového výrobku a splnění neustále se zvyšujících požadavků v důsledku nárůstu komplexnosti kolejových vozidel donutily společnost Vossloh Kiepe k provedení změny stávajících procesů. Nová platforma EB nahrazuje dva původně používané systémy: CAE software pro tvorbu schémat od spol. AUCOTEC a editor vodičů vyvinutý přímo ve Vossloh Kiepe.

S přechodem na platformu EB jako jednotného řešení pro více profesí používáme jen jednu společnou databázi. „Takto jsme dokázali odstranit čas potřebný při přechodu uživatelů mezi různými SW aplikacemi a výsledkem je zkrácení dodací lhůty pro naše projekty“, říká Dorlöchter. Tento nový přístup umožňuje vlastnost EB pro on-line práci více uživatelů na jednom projektu, což bylo důležité kritérium při výběru nového řešení. Vossloh Kiepe také oceňuje uživatelsky přívětivé a intuitivní ovládání.

Nová provázanost dokumentace

EB můžeme v budoucnu použít pro tvorbu a správu dokumentace od vývoje nového výrobku přes výrobní dokumentaci až po servisní dokumentaci a objednávky. Kromě toho, otevřenost EB umožnila integraci do našich dalších pracovních procesů a nástrojů používaných ve Vossloh Kiepe. „Integraci na naše stávající PLM systémy či správu IT můžeme provést rychle a bez problémů“, vysvětluje ředitel projekce.

Možnost paralelně pracovat v grafickém a tabulkovém režimu a schopnost mít generované data ihned k dispozici v dalších dokumentech jsou považovány za další hmatatelnou výhodu platformy EB. Přehlednost a jednoduchost při tvorbě i velmi složitých obvodů je také mimořádně uživatelsky příjemná.

Úspěch díky spolupráci

„AUCOTECu se podařilo realizovat celou řadu našich požadavků již ve standardním řešení EB a postupně jsou přidávány naše individuální úpravy. Podpora celého projektu nasazení a implementace EB je velmi profesionální“, říká Markus Dorlöchter.

Vossloh Kiepe je pro nás velmi důležitý jako zákazník, protože je to společnost s tradicí v nasazování inovačních technologií. Jsme velmi potěšeni, že můžeme prohloubit naši dlouholetou spolupráci. Použití platformy EB znamená pro Vossloh Kiepe nastartování synergií mezi různými výrobními procesy a předpokládaného budoucího úspěchu na mezinárodním trhu“, vysvětlil při podpisu smlouvy Markus Bochynek, výkonný ředitel spol. AUCOTEC.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám