VOITH spoléhá v oblasti inženýrství a automatizace na platformu Engineering Base

Header menu 2

VOITH spoléhá v oblasti inženýrství a automatizace na platformu Engineering Base

Jeden systém od konstrukce kabelových svazků až po projekci vodních elektráren.

Skupina VOITH Group je globální technologická skupina. Díky široké působnosti svých výrobních závodů, produktů, služeb a digitálních aplikací, definuje VOITH standardy v energetickém, ropném, plynovém, papírenském a automobilovém průmyslu. Skupina byla založena v roce 1867 a nyní s více než 19 000 zaměstnanci generuje obrat 4,3 miliardy eur. S pobočkami ve více než 60 zemích po celém světě se řadí mezi významné rodinné podniky v Evropě. Pro potřeby datové spolupráce, napříč mezi technologickými skupinami, působící globálně po celém světě hledalo vedení společnosti uspokojující softwarové řešení.

 

Nový partner pro dokonalejší inženýring

„Hledali jsme softwarové řešení, které by dokázalo pokrýt naše rozmanité požadavky, od návrhu kabelového svazku přes úplnou automatizaci projekce vodní elektrárny až po návrh papírenského stroje, a tím také sjednotit naše IT prostředí. Engineering Base nabízí odpovídající funkce pro všechny obchodní oblasti a jeho softwarová architektura je nejmodernější.“, uvedl Dr. Reiner Schneider, senior specialista pro oblast zdokonalování výrobků a inženýringu ve společnosti VOITH.

Vyšší efektivita

Platforma Engineering Base (EB) od firmy AUCOTEC AG, je předurčena pro digitalizaci a údržbu aktuálních dat digitálního dvojčete energetických a výrobních závodů z hlediska celkového multi-profesního inženýrství a automatizace. Třívrstvá architektura umožňuje přístup a použití dat prostřednictvím standardní webové služby, tedy nezávisle na čase, umístění a klientovi. Koncepce platformy EB nabízí jedinečnou efektivitu, například postupným využitím dat z úvodního tendru přes další fáze projektu.

„Očekáváme významné synergie v projektovém řízení. Engineering Base umožňuje komunikaci s dalšími systémy používanými ve skupině VOITH, jako je ERP, a může tak dobře mapovat naše modulární portfolio produktů. Tímto způsobem nás Engineering Base efektivně podporuje od počátečního výběrového řízení přes samotný projekt až po zajištění servisu dodaných zařízení,“ upřesnil Dr. Schneider.

Budoucnost je Engineering Base

Se společností VOITH Group dokázala společnost AUCOTEC AG pomocí softwarové platformy Engineering Base získat dalšího významného nového zákazníka. V budoucnu budou všechny skupiny VOITH globálně působící po celém světě datově spolupracovat v této společné databázové platformě.