Smart PDF

Header menu 2

Smart PDF

Export výkresů do inteligentního PDF souboru včetně podpory navigace mezi jednotlivými výkresy, přístroji, žilami kabelů, svorkami apod.

Problematika

Projektová dokumentace je pro další využití, např. ve vlastním servisním oddělení nebo při dodávce zákazníkovi, předávána od projektanta v různých formátech. Grafická část nejčastěji jako DWG, DXF, PDF a tabulková část jako XLS či CSV soubor.

Jedním z nejpoužívanějších způsobů je předávání dokumentace v populárním PDF formátu. Takto předávaná dokumentace může být v několika tvarech: od nejjednoduššího tvaru, kdy je každý list uložen jako samostatný PDF soubor, přes mnohalistový PDF soubor až po inteligentní PDF soubor, který kromě grafiky obsahuje i další přidané funkce.

Řešení

Platforma EB nabízí export projektu do inteligentního PDF souboru. Tento soubor obsahuje nejen grafickou část, ale také vloženou databázovou část projektu. Veškeré texty jsou převedeny jako datový objekt, což umožňuje následné full-textové vyhledávání nad celým projektem.

Převod souvisejících databázových dat zajistí v PDF souboru dostupnost „stromečků“ se všemi výkresy a přístroji z exportovaného projektu. Uživatel může velice pohodlně ve „stromečku“ vyhledat konkrétní list či přístroj a následně ho zobrazit. Další výhodou je možnost navigace (přeskakování) mezi jednotlivými částmi přístroje – např. mezi žilami kabelu, svorkami svorkovnice, potenciály zakreslených na různých listech apod..

Přínosy

  • Jednoduché vytvoření inteligentního PDF souboru pro široké využití různými uživateli.
  • Více-listový soubor s podporou full-textového vyhledávání.
  • Dostupnost vyhledávacích a navigačních funkcí ze "stromečků" do jednotlivých listů.
  • Navigace mezi částmi přístroje, žilami kabelů, svorkami svorkovnice či potenciály zakreslených na různých listech.
  • Možnost exportu jen části projektu (vybraných listů).

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám