Tabulkové zpracování dat (Pracovní seznamy)

Header menu 2

Tabulkové zpracování dat (Pracovní seznamy)

Unikátní modul "Looks like Excel" umožňující tabulkové zpracování dat on-line propojených na grafickou dokumentaci.

Problematika

Projekční dokumentace se skládá z grafických výkresů (schémata zapojení) a tabulkových seznamů (reportů). Seznamy jsou nejčastěji zpracovány v samostatné tabulkové aplikaci (neprovázaná data) nebo jsou generovány z grafické dokumentace (aktuální v okamžiku generování).

S nástupem on-line databázového projektování získává na oblibě zpracování dat v tabulkách. V některých oblastech projekce (např. polní instrumentace) jsou tabulkové seznamy dokonce hlavní části projekční dokumentace.

Velkou výzvou pro dnešní projekci je zajistit intuitivní zpracování tabulkových seznamů a aktuálnost dat v nich.

 

Řešení

Platforma EB nabízí modul Pracovní seznamy, který je odpovědí na požadavky současné projekce. Seznamy vychází ze standardu MS Excel a umožňují základní funkce pro filtrování, řazení a kopírování dat, stejně jako součty ve vybraných buňkách, přesouvání sloupců a obecně změnu struktur tabulek.

Nejvýznamnějším přínosem je jejich on-line propojení na SQL databázi, kdy veškerá data v tabulkách jsou přesným obrazem dat v SQL. Tímto je zaručena naprostá konzistence dat napříč projektem. Změna provedená v tabulkách vyvolá on-line změnu v SQL databázi a ihned také změnu u tohoto objektu zobrazeného na jakémkoli výkrese.

Přínosy

  • On-line propojení tabulkových dat s SQL databází a výkresy.
  • Podobné prostředí jako MS Excel.
  • Volná konfigurovatelnost tabulek.
  • Přímý import a export dat do XLS, CSV.
  • Nejrychlejší způsob (a po zaběhnutí také nejoblíbenější) editace alfanumerických dat v atributech objektů.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám