Společnost HAAS využívá Engineering Base v oblasti průmyslové automatizace

Header menu 2

Společnost HAAS využívá Engineering Base v oblasti průmyslové automatizace

Mezinárodní dodavatel strojů a zařízení v oblasti Food&Beverages nasadil nový SW standard pro elektro dokumentaci.

Společnost Haas Food Equipment GmbH s přibližně 1650 zaměstnanci je jedním z předních světových výrobců zařízení pro pekárenskýcukrářský a mlékárenský průmysl. Rakouská centrála je podporována dceřinými společnostmi v Evropě, USA, Brazílii a Číně, stejně jako dalšími prodejními kancelářemi a obchodními zástupci. Její portfolio se pohybuje od mixovacích systémů přes průmyslové pece až po balící zařízení. „Recept na efektivitu“ od společnosti Haas je postaven na třech základních bodech: kvalitní vývoj produktu a procesu, špičková technologie a komplexní servis. Jako technický základ je potom použita platforma Engineering Base (EB).

Snazší, rychlejší, lepší: recept opravdu funguje

Odborníci společnosti Haas pracují na projektech po celém světě. Zpracování dokumentace bylo ještě do nedávna prováděno až třemi různými SW nástroji na oddělených projektech. „S EB se nám podařilo dosáhnout bezproblémové globální centralizace dat a to díky jednoduššímu a rychlejšímu inženýrství, standardizovaným dokumentům a pracovním metodám, lepší kvalitě dat a zefektivnění IT prostředí – to vše v pěti obchodních divizích za pouhý rok,“ nadšeně potvrzuje Michael Eder, vedoucí oddělení IT CAD/CAE společnosti Haas. Dále dodává, že recept na zvýšení efektivity pomocí EB funguje i díky jiné složce – rozhraní na systém SAP, které bylo specificky přizpůsobeno společnosti Haas.

Původní systém rozbité dokumentace byl vyměněn za jedinou centrální databázi

Pro transformaci byla použita platforma EB, která používá jednu databázi jako centrální zdroj informací a nabízí tak jedinečnou konzistenci inženýrských dat – a to přes různé profese. Každý inženýr, který se podílí na projektu, přistupuje ke stejnému datovému modelu a každá změna je okamžitě zobrazena na všech dokumentech, kde je daný objekt zobrazen. Souběžně specialisté vylepšují tento datový model dle nových zkušeností a požadavků.

„EB nabízí globální standard, který současně odráží platné normy,“ říká vedoucí oddělení. „Sdílení dat“ tak zjednodušilo paralelní práci více uživatelů. Standardizované šablony také významně zvýšily kvalitu a přehlednost dokumentace a efektivitu jejího vytváření. „Budoucí využití modulu Advanced Typical Manager dále urychlí proces návrhu.“

Milníkem je SAP rozhraní

Stejně důležitá jako nasazení EB byla implementace rozhraní SAP-EB. „Je to skutečně milník,“ řekl Michael Eder. Jeho zhodnocení: „Nyní máme dokonale vyladěné, moderní kompletní řešení, které respektuje naše zvyklosti. Inženýři se tak mohou snadno soustředit na své inženýrské úkoly, což se projevuje na kvalitě a efektivitě práce.“

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám