SOLARIS a zpracování elektro dokumentace

Header menu 2

SOLARIS a zpracování elektro dokumentace

Solaris Bus & Coach za pomoci Engineering Base získává konkurenční výhody při tvorbě kabelových svazků.

Firma Solaris se zhruba 2400 zaměstnanci je jedním z nejvýznamnějších evropských dodavatelů novátorských vozidel pro silniční i kolejovou veřejnou dopravu. Rodinný podnik, založený v Polsku, dodal od roku 1996 skoro 10 000 autobusů a trolejbusů zákazníkům do 25 států světa.

Solaris se specializuje na výrobu moderních městských a expresních dálkových autobusů, ve kterých nabízí celosvětově nejširší nabídku kombinovaných diesel-elektrických hybridních motorů. Dodávané trolejbusy a tramvaje jsou provozovány bez jakýchkoli emisí. V roce 2009 došlo k nárůstu obratu firmy, když byla rozšířena sériová výroba o moderní nízkopodlažní tramvaje.

Logický konzistentní celek

Při projektování a výrobě kabelových svazků se ve spol. Solaris skvěle uplatnila nová platforma Engineering Base (EB) založená na moderní databázové architektuře. EB se začal plně používat od roku 2010.

Michal Podolski – vedoucí týmu ve firmě Solaris vysvětluje: „Rozhodli jsme se pro EB, protože splňoval perfektně všechny naše požadavky.“ I přes velmi krátké a závazné dodací termíny jsme díky standardnímu rozhraní a možnosti rychlého osvojení EB byli schopni plnit dodávky podle plánu.“

Standardizace dokumentace byl jeden z nejdůležitějších požadavků, protože před nasazením EB byly užívány oddělené nástroje zvlášť pro grafickou částkabelové svazky a revize projektu. Podolski je potěšen, protože nyní může říci, že vše tvoří „logický konzistentní celek“. Vedle toho výrazně narostla rychlost zpracování projektu, na kterém se nyní souběžně podílí více specialistů. Další důležitou vlastností EB je, že každá osoba podílející se na tomto procesu má okamžitý přehled o editovaných datech v neustále aktualizované dokumentaci.

Na závěr lze jako přínos uvést významnou časovou úsporu z důvodu jednodušší výměny dat s externími dodavateli stavebnicových kabelových svazků.

Maximální flexibilita

Flexibilita EB a možnosti jeho přizpůsobení a integrace nám nabízejí mnoho dalších možností pro ještě efektivnější práci“, říká Podolski a dodává: „Pro nás je obrovskou výhodou mít důkladnou kontrolu nad projektem od začátku do konce. Navíc výstup z EB modulu „Smart PDF“ do inteligentního PDF formátu je u našich zákazníků velmi oblíbený.

Solaris má s EB do budoucna další plány. S polským partnerem se připravuje integrace na 3D systém a další spolupráce na přizpůsobení celého řešení. „Po spuštění těchto aktivit však budeme potřebovat více licencí, protože Solaris roste“, říká Michal Podolski.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám