SAUTER používá v oblasti automatizace budov Engineering Base

Header menu 2

SAUTER používá v oblasti automatizace budov Engineering Base

Švýcarská firma SAUTER pomocí platformy Engineering Base výrazně zlepšuje efektivitu svých procesů.

Sauter Building Control Schweiz AG (SBC) je jednou z předních světových technologických firem v oblasti automatizace budov a systémové integrace. Dceřiná firma od společnosti Sauter AG vyvíjí, vyrábí a prodává energeticky účinná řešení pro správu budov a poskytuje komplexní služby pro provoz budovy bez ohledu na to, zda se jedná o průmyslovou laboratoř, školu, nemocnici, letiště nebo rekreační zařízení. Důraz je kladen také na odpovědnost za životní prostředí pro budoucí generace. Dnes pracuje ve více než 100-leté společnosti kolem 1800 lidí.

Volba Engineering Base z důvodu flexibility

V roce 2009 řešili v SBC otázku náhrady stávajícího elektro CAE systému. Společnost SBC ovšem nehledala pouze náhradu, ale také systém který by současně zvýšil efektivitu projektování. Bylo nutné standardizovat dokumenty všech kanceláří a provést správnou integraci do nástroje „CASE Builder“, který se používá v celé společnosti (konfigurátor pro předdefinování struktury objektů, datových bodů a souvisejících přístrojů). Po intenzivním vyhodnocení zvolila společnost SBC platformu Engineering Base (EB).

Kromě předem definovaných kritérií zvítězil EB i díky vysoké flexibilitě při instalaci na více místech, snadnému použití a schopnosti snadno číst starší data z předchozího CAE systému jako jsou výkresové údaje. Velkou výhodou byla jednoduchá optimalizace pomocí Add-On modulu pro přenos dat mezi CASE Builder a EB. Informace zaznamenané v konfigurátoru mohou být použity přímo v EB, čímž se zabrání duplicitnímu vkládání dat a chybám při přenosu.

Působivě rychlé nasazení EB do produkčního používání

„S EB jsme dokázali postavit modulární systém přizpůsobený typickému modelu CASE Builder. Nyní namísto časově náročné ruční tvorbě dokumentů můžeme dokumentaci vygenerovat automaticky“, vysvětluje André Brand, projektový manažer pro zavedení EB ve společnosti SBC. „Během několika málo měsíců jsme připravili prostředí EB a začali ho používat v praxi, což bylo působivé!“

Prozatím zhruba 20 zaměstnanců již realizovalo více než 2000 projektů.

„Díky důsledného využívání vlastností EB, zejména funkčně-orientovaného projektování, jsme dosáhli výrazného zvýšení efektivity při návrhu a tvorbě dokumentace“, nadšeně tvrdí projektový manažer. „Díky EB jsme přesvědčeni, že jsme dobře připraveni na stále náročnější požadavky budoucnosti,“ uzavírá André Brand.

 

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám