R.STAHL: Dosažení vyšší hodnoty bez exploze nákladů

Header menu 2

R.STAHL: Dosažení vyšší hodnoty bez exploze nákladů

Společnost R.STAHL využívá platformu Engineering Base ve spojení se systémem SAP.

Společnost R. STAHL je úspěšný světový dodavatel elektrických ochranných systémů převážně v ropnémplynárenskémchemickém a farmaceutickém průmyslu. Za jeho úspěchem stojí schopnost integrovat různé technologie a inovativní nápady v nejnáročnějších podmínkách. Zákazníci tak mohou využít bohaté zkušenosti společnosti v oblasti automatizační techniky, spínacích a světelných zařízení v náročném prostředí s nebezpečím výbuchu. Aktivity společnosti zahrnují konzultace, projekci, inženýring a školení. R. STAHL disponuje dceřinými společnostmi ve 24 zemích s téměř 60-tkou technických kanceláří po celém světě, kde jeho 1.850 zaměstnanců zajišťuje prodej a zákaznický servis.

Automatické vytváření seznamů materiálu

Inženýrský tým společnosti R.STAHL potřeboval pro svých zhruba 150 000 projektů ročně vyspělý softwarový nástroj, který nabízí on-line propojení grafických výkresů, obvodových schémat a seznamů materiálu. Platforma Engineering Base (EB) v tomto ohledu dokázala splnit tyto náročné požadavky. Kusovník je automaticky vytvářen a aktualizován jakmile je objekt přístroje vložen do databáze projektu – stačí jen jednou do jakéhokoliv výkresu nebo tabulky a okamžitě je zaznamenán v kusovníku bez další potřeby duplicitního zadávání nebo ručně spouštěného  generování.

Standard s možností přizpůsobení

Jedním z důležitých faktorů při rozhodování, byla schopnost individuálního přizpůsobení EB potřebám uživatele a možnost jeho doplnění vlastními funkcemi. Díky integrovanému Microsoft SQL Serveru a programovacímu nástroji VBA, platforma EB dokonale zapadá do IT prostředí, kterému dominuje společnost Microsoft.

Bezproblémová integrace SAP

„Bylo pro nás obzvláště důležité, že EB by mohl být dokonale integrován do našeho SAP workflow„, říká Joachim Brasi, šéf inženýringu, který je zodpovědný za migraci pracovního postupu do nového prostředí. „Nyní zakládáme a sestavujeme projekty přímo v systému SAP a takto vytvořené grafické dokumenty a seznamy materiálů jsou pomoci EB plně konzistentní. Tyto seznamy pak používáme v rámci našeho kompletního inženýringu bez ohledu na profesi a softwarové prostředí“. Další možností je pracovat ovšem i opačným způsobem, kdy v rámci integrace lze EB projekty plně vložit do SAPu a provést jejich automatické kontroly. SAP se následně používá jen k výpočtu cen a nákladů.

Zrychlení interních procesů

Díky EB nyní zákazníci společnosti R.STAHL dostanou svou nabídku v kratším čase, což je jedna z přidaných hodnot nasazení EB. Centralizací všech potřebných dat do jedné společné EB databáze jsou zrychleny všechny aktualizace dokumentů a související komunikace uvnitř firmy. Takto se podařilo provést synergii firemních procesů bez dalších speciálních investic.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám