Optimalizované zpracování kabelových svazků v satelitní technice

Header menu 2

Optimalizované zpracování kabelových svazků v satelitní technice

Platforma Engineering Base pro optimalizaci inženýrinku u společnosti OHB.

Společnost OHB System AG je jedna ze tří nejvýznamnějších leteckých společností v Evropě a disponuje více než 2000 specialisty. Ve skupině OHB SE se řadí k high-tech společnostem. Pro centrální návrh kabelových svazků si tato společnost vybrala platformu Engineering Base (EB) jako ideální software pro definici a výpočet všech elektrických spojů dle interních zvyklostí.

OHB se specializuje na špičkové technologie pro letectví, vědu a průmysl a má zde více než tři desetiletí zkušeností. Mezi hlavní předmět podnikání patří satelity s nízkou oběžnou dráhou a geostacionární družice. Součástí portfolia OHB jsou nejen navigační družice Galileo, meteorologické, a telekomunikační družice, ale i spolupráce s Mezinárodní kosmickou stanicí ISS.

Spoleh na data

Andreas Lindenthal, člen představenstva společnosti OHB System AG, uvedl: „Pro každého technika potřebujeme vždy spolehlivá a konzistentní data. Platforma EB, kterou výlučně používáme pro zpracování kompletní kabeláže, je se svojí centrální databází k tomuto ideálně připravena.“ Všechna data o projektu kabelovém svazku dané družice, ať už letové nebo zkušební, jsou uložena v datovém modelu EB. Při souběžné spolupráci více uživatelů je možné pracovat na stejném projektu v jeho různých fázích. Uživatelé okamžitě vidí výsledky svých kolegů, bez ohledu na to kde pracují. Tím se nejen redukuje potřebný čas ale zabrání se duplicitě zadávání stejných dat a vzniku chyb.

Zpracování velkého množství dat

To je každodenní výzva kdy je potřebné v jednom satelitu zpracovat 15 až 20 tisíc spojů zapojených v několika 100-pinových konektorech, to vše čistě alfanumericky pomocí editovatelných tabulek typu MS Excel. Výsledky se ihned automaticky zobrazí v odpovídající grafice. Podle OHB nabízí EB nejen automatizaci různých kroků při zpracování kabeláže, ale i snadnou výměnou dat se subdodavateli nebo dalšími IT aplikacemi, například 3D a PLM. To vše pomocí rozhraní podobného systému Windows díky kterému se systém snadno implementuje a naučí.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám