O 30% rychlejší tvorba elektro dokumentace v průmyslové automatizaci

Header menu 2

O 30% rychlejší tvorba elektro dokumentace v průmyslové automatizaci

Efektivnější elektro-inženýring ve společnosti Maschinenbau und Konstruktion GmbH.

Společnost Maschinenbau und Konstruktion GmbH Elmshorn (MuK) se zabývá vývojem a výrobou speciálních jednoúčelových strojů a linek v oblasti automatizace výroby. Jejich montážní linky a speciální roboty používají všude tam, kde je potřebné přepravovat, balit či paletovat jednotlivé komponenty. Výrobky MuK nachází uplatnění v letectví, automobilovém a obalovém průmyslu, obzvláště v případech kdy nelze použít standardně dostupný výrobek a je požadováno zákaznické řešení.

Vždy aktuální

Společnost MuK, založená v roce 1980, byla vždy inovativní a využívala moderní technologie. Elektro konstruktéři ke své práci využívali již od roku 1987 software ELCAD. „Byli jsme s ELCADem opravdu spokojeni, s jeho strukturovanou a snadnou výměnou dat jako podklad pro PLC programování nám sloužil mnoho let,“ řekl Peter Thießen, vedoucí oddělení elektrotechniky MuK. Nicméně firmy, složitost strojů a tlak na rychlost zpracování dokumentace a vlastní výrobu stroje se mezitím zvýšily. Takže, když jim byla poprvé představena platforma Engineering Base (EB), tak experti MuK okamžitě poznali potenciál této databázové platformy jako správný software pro budoucnost.

„Přes 30% rychlejší“

„Kromě vynikající podpory výrobce jsme byli ohromeni propojením doposud neprovázaných dat pomocí centrálního datového modelu EB, ke kterému mají přístup všichni účastníci,“ řekl Thießen, což bylo důležité při rozhodování i pro strojní inženýry. Podle něj zavedení nové platformy EB výrazně zjednodušilo softwarové prostředí společnosti MuK a zjednodušilo struktury projektů. „S EB jsme zkrátili časy projektů o více než 30%,“ uvedl vedoucí oddělení, „všechny dokumenty, jako jsou elektrická schémata, strojní schémata, objednávky a další dokumenty jsou nyní spravovány v jednom systému.“ Podle Thießena se také zrychlil proces nákupu, protože seznamy pro objednání jsou nyní on-line se zaručenou správností vůči schématům. Kromě toho archiv i zákazník nyní získá z jednoho systému vše, co potřebuje; např. dokumentace požadovaná v jiném jazyce je nyní k dispozici víceméně stisknutím jednoho tlačítka.

Dlouholetá důvěra

„Současně s výrazným zrychlením zpracování dat se výrazně zlepšila i kvalita dat,“ zdůraznil Peter Thießen. Jako další krok nyní přichází propojení EB s naším ERP systémem. Otevřenost EB a jeho schopnost integrace jsou pro tento účel ideální. „Po mnoha letech spolupráce věříme tomuto SW řešení,“ uzavřel rozhovor odborník v oblasti automatizace výroby.

 

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám