Konference Tále a společný workshop firem Technodat a Loxone

Header menu 2

Konference Tále a společný workshop firem Technodat a Loxone

V rámci konference PROJEKTANTI (9. – 12. října 2023) pořádané firmou ELEKTRO MANAGEMENT, s.r.o. ve slovenském Tále si společnosti Technodat a Loxone připravili  společný workshop věnovaný automatizaci chytrých budov. O workshop projevili účastníci konference velký zájem a oba jeho termíny byly zcela naplněny.

Loxone se v oblasti automatizace budov zabývá hardwarovým vybavením a programováním svých elektronických zařízeních, které jsou pomocí sběrnice spolu propojeny a umožňují tak jednotlivým zařízením spolu navzájem komunikovat. Technodat poskytuje elektroprojekční platformu Engineering Base pro zakreslení elektrických schémat přímo do půdorysu projektovaných budov, vytváří tak přehlednou elektrodokumentaci, v níž jsou výkresové a tabulkové dokumenty pomocí SQL serveru zcela online provázány, což vede ke konzistentnosti dokumentace a zabránění tvorbě chyb.

Účastníci se během workshopu dočkali praktické ukázky Engineering Base. Jednalo se hlavně o funkce, které projektantům budov přinášejí nadstavbu oproti ostatním projekčním softwarům. Těmito výhodami jsou například reverzní (datové) projektování, projektování kabelových tras či automatizovaná tvorba ceníků. Tvorba dokumentace v Engineering Base byla demonstrována na prvcích Loxone, jejichž kompletní databázi máme od září dostupnou na našem datovém portálu. Některé z těchto zařízení si mohli posluchači na worshopu také přímo „osahat“.

Loxone představil vlastnosti svých zařízení a objasnil jejich multifunkčnost. V praktické části ukázal Loxone svou aplikaci Config, pomocí níž projektanti snadno nakonfigurují inteligentní elektroinstalaci anebo si zobrazí přehledné schéma naměřených hodnot jednotlivých čidel včetně grafu jejich vývoje.

Technodat a Loxone tak představil projektantům komlexní řešení v oblasti automatizace budov od projekčních prací až po samotnou realizaci chytré elektroinstalace.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám