IFT: Zrychlení tvorby výrobní dokumentace pro zařízení v energetice

Header menu 2

IFT: Zrychlení tvorby výrobní dokumentace pro zařízení v energetice

Dodavatel zařízení v oblasti distribuce energie, obnovitelných zdrojů a nabíjecích stanic pro elektromobily využívá Engineering Base.

Slovenská společnost IFT InForm Technologies, a.s. se sídlem v Bratislavě vznikla v roce 2005. Její zkušenosti z oblasti energetiky však sahají ještě o 10 let zpět. Společnost zabezpečuje komplexní dodávky v oblasti elektroenergetiky od dodávek řidících systémů, vn zařízení, transformátorů, elektrických ochran a nabíjecích stanic až po inženýring včetně montáže, projekční činnosti, servisní činnosti a poskytování datových přenosů.

Cílem společnosti je přinášet do oblasti energetiky nové návrhy řešení a v rámci zpracování pilotních projektů implementovat nejnovější technologie.

S narůstajícím počtem projektů a zvyšujícími se požadavky zákazníků se práce ve stávajícím softwaru stala příliš komplikovaná a obtížná. Proces tvorby dokumentace prodlužovalo ruční přepisování dat, možnosti chyb a jejich opravy či nekompletnost dokumentace. Vznikla tedy potřeba výběru moderního softwaru, který by práci zjednodušil a zefektivnil. Hlavním požadavkem byl software na tvorbu kompletní výrobní dokumentace a integrace na podnikový informační systém.

Přesnost a známé uživatelské prostředí

Pro Engineering Base jako moderní databázový systém se společnost rozhodla hlavně díky datovému propojení projekčních oblastí, přesných výstupů bez chyb a tím tvorbě přesné a kompletní výrobní dokumentace. Oceněna byla i jednoduchost používaní ve známém Microsoft prostředí. „Engineering Base nám přineslo volné ruce při projektování a vytvoření kompletní výrobní dokumentace v kratším čase. Důležité pro nás v rozhodování byla i pozitivní zkušenost s technickou podporou dodavatele systému, společností Technodat Elektro.“ říka Ing. Michal Horváth, senior projektant v IFT.

Rychlost a integrace

Ve společnosti IFT Inform Technologies se použití Engineering Base projevilo v jednoznačném zrychlení tvorby výrobní dokumentace, mimo jiné použitím automatik pro výpočet délek vodičů a jednotnou dokumentací bez chyb. „Velice jednoduchou implementací jsme zabezpečili také komunikaci mezi Engineering Base a informačním systémem v naší společnosti,“ dodává Ing. Michal Horváth.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám