Engineering Base umožňuje výrobci turbín posílení jeho pozice na trhu

Header menu 2

Engineering Base umožňuje výrobci turbín posílení jeho pozice na trhu

Pohled společnosti De Pretto Industrie na její optimalizaci procesů s platformou Engineering Base.

Společnost De Pretto Industrie S.r.l. s hlavním sídlem v severní Itálii má již více než 125-letou historii v oblasti výroby turbosuostroji. Její nejvýznamnější zákazníci v Itálii a zahraničí jsou rafinerie, velké ocelárny, chemické továrny a energetické společnosti. Pro tyto zákazníky De Pretto dodává parní turbíny a turbokompresory.

Spolu s růstem společnosti se zvyšoval i počet různých SW nástrojů pro zpracování procesní a detailní elektro dokumentace. Tyto vzájemně nekompatibilní a nehomogenní nástroje způsobovaly nesourodé údaje v různých dokumentech. To mělo za následek chyby, časově náročné úpravy a zpoždění při instalaci a zprovozňování dodaných výrobků.

Úspora 20% pracovního času

Při výběru byla po důkladné analýze zvolena odborníky platforma Engineering Base (EB) od společnosti AUCOTEC AG. „Tento plně databázový systém nejlépe splňoval naše požadavky na vysokou flexibilitu, uživatelskou přívětivost a rychlou integraci do našeho workflow. Navíc se nám zaplatí již po velice krátké době, protože se dá rychle naučit a zavést do praxe.“ vysvětluje Massimo Buzzacaro, manažer oddělení měření a regulace v De Pretto.

To potvrzuje i specialista pro oblast měřící techniky, Alberto Bellotto, který se podílel na přizpůsobení a nasazení platformy EB v De Pretto: „Profitujeme z nasazení EB již od prvního projektu. Počínaje 20% úsporou inženýrského času přes úplnou kompatibilitu dat mezi různými dokumenty až po výrazné zlepšení kvality dokumentace!“.

Bellotto považuje za rozhodující výhodu EB jeho možnost opravdu skutečné spolupráce osob z různých technických oborů. „Společná objektová databáze umožňuje konzistentní sdílení dat a práci s nimi nezávisle na profesi uživatele a způsobu vložení dat. Takto můžeme do naší databáze začlenit i data od externích dodavatelů.“

Posílení pozice na trhu

Jedním z bodů, který přispěl k rychlému splnění cílů tohoto projektu v De Pretto byla osobní podpora dodavatele u zákazníka. Bellotto a jeho závěr: „Díky flexibilitě EB a podpoře dodavatele můžeme snadno čelit budoucím výzvám!“ A manažer Buzzaccaro dodává: „Díky platformě EB budeme průběžně posilovat naši pozici na trhu.“

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám