Engineering Base a zpracování kabelových svazků v satelitní technice

Header menu 2

Engineering Base a zpracování kabelových svazků v satelitní technice

Příklady úspěšného nasazení a reálných přínosů Engineering Base v letecké a satelitní technice.

Na nedávném semináři „Technology Day“ v Hannoveru (více info zde) přednášející předali posluchačům celou řadu zajímavých informací o výhodách nasazení platformy Engineering Base (EB) v oblasti letecké a satelitní techniky. Níže si můžete přečíst stručné informace u vybraných zákazníků.

Různé výrobky – jedno řešení

Ačkoli výrobky jednotlivých společností jsou rozdílné a jejich metodika zpracování dokumentace a výroby kabelových svazků se značně odlišuje, tak všechny spojuje jeden důležitý milník – úspěšné nasazení platformy EB.

Airbus Defense & Space

Platforma EB je v této společnosti standardním nástrojem pro zpracování kabeláže u všech zařízení pro pozemní observatoře a veškeré vědecké projekty. Hlavním přínosem nasazení EB je jeho pružnost a volnost při různých pracovních postupech. Místo toho, aby uživatel musel upravit svůj proces návrhu tak se EB přizpůsobil pracovnímu postupu společnosti Airbus.

Airbus satelit Sentinel 2A – 1.000 konektorů, více než 31.000 kontaktů, 2.500 kabelových segmentů a 230 výkresů (obr. č. 1)

Airbus satelit EarthCARE – více než 1.500 konektorů, 46.000 kontaktů, 4.400 kabelových segmentů a 330 výkresů (obr. č. 2)

OHB System AG

Společnost OHB System AG využívá aktuálně platformu EB „jen“ pro návrh kabelových svazků svých satelitů. V budoucnu bude ovšem EB zaveden pro kompletní workflow – od systémového inženýrství přes bloková schémata až po detailní obvodová schémata. Nepřehlédnutelný přínos je zde vidět ze vzájemného propojení různých typů dokumentace. Tímto způsobem jsou odstraněny veškeré vzájemné datové nesoulady a významně urychlen proces zpracování dokumentace.

OHB tým a satelit Galileo FOC (viz. obrázky níže)

Thales Alenia Space

Zástupce francouzské společnosti Thales Alenia Space hovoří o enormních úsporách času dosažených díky automatického generování schémat u svých raketoplánů a satelitů. Grafická schémata zapojení se automaticky vytvářejí na základě tabulkových dat o jednotlivých vodičích. Tímto způsobem lze velice rychle zadat velké množství dat a vytvořit z nich odpovídající výkresy. Ruční zpracování dokumentace provázené různými chybami je tak již minulostí.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám