Balthasar Nusser: Výrobce nástaveb automobilů zvýšil kvalitu dokumentace

Header menu 2

Balthasar Nusser: Výrobce nástaveb automobilů zvýšil kvalitu dokumentace

Balthasar Nusser vykročil správným směrem a s pomocí Engineering Base získal 100% nárůst kvality.

Firma Balthasar Nusser Austria, GmbH, která byla založena v roce 1920 jako autobazar a autoopravna, je dnes specialistou v oblasti nástavby vozidel. Mezi jehož stálé zákazníky patří např. rakouský Automobile Association OAMTC, hasičský sbor a armáda.

Společnost Nusser využívá podvozek sériově vyráběných automobilů jako základ pro montáž kompletní nástavby nebo vestavěných prvků a to včetně příslušné elektroniky. S rostoucími požadavky zákazníků se rovněž zvyšovali nároky na projekční systém: Následovalo tedy rozsáhlé pátrání po takovémto systému a pan Nusser rozhodl ve prospěch Engineering Base (EB) – plně databázového systému.

100% spolehlivost

Jednoduchý mechanický CAD systém a manuálně vytvořené seznamy materiálu již nestačily pro zpracování projektů s vysokými nároky na kvalitu a spolehlivost. U výrobce vozidel pro speciální účely je samozřejmostí individuální přístup ke každému zákazníkovi, což je dosti nákladné.

Pomocí EB se tato práce nesmírně zjednodušila, protože v sobě integruje nejen fluidní a pneumatické systémy, ale také vytváření šablon, které v sobě mohou obsahovat velké množství předdefinovaných prvků. Pomocí funkce Drag&Drop lze tyto šablony následně vložit do jakéhokoli projektu s tím, že skupinu prvků je možno po vložení opět rozložit na jednotlivé prvky a vzájemně mezi nimi vytvořit potřebné vazby.

Efektivní tvorba objednávek

Katalog přístrojů je v EB definovaný vč. jejich objednávacích čísel, což umožňuje jednoduchou tvorbu objednávek všech přístrojů v daném projektu. U modulárních rozváděčů pro speciální nástavby je zvláště důležitý bezchybný seznam spojů. EB ho nyní automaticky a bezchybně připraví, zatímco dříve byla zapotřebí manuální práce.

Před zavedením EB, docházelo pravidelně k chybám a rostly tak další náklady ve formě „člověko-hodin“ spojených s nezbytnými kontrolami a opravami. V dnešní době se může montáž skříní společnosti Nusser těšit 100% nárůstu kvality.

Zaměřený na budoucnost

SQL server činí systém zcela otevřeným a je dokonalým základem pro dosud neodhalené budoucí potřeby“, říká elektro inženýr Christian Prugger. Jako příklad může posloužit elektrický automobil šetrný k životnímu prostředí, který sám vyvinul za podpory svých nadřízených, bratrů Nuseerů. Dalším představeným projektem je elektrický minibus. Zde je cílem Pruggera za pomoci EB Cable začít pracovat na jiné variantě ve stejném projektu bez nutnosti zvláštních úprav a dalších rozhraní.

„Naučit se pracovat v EB je velmi snadné“, říká projektant, který se vše naučil svépomoci a za použití hot-line služeb společnosti AUCOTEC. „Engineering Base stačí spustit a hned můžete začít.“

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám