AIRBUS: Flexibilita, přesnost a spolehlivost díky Engineering Base

Header menu 2

AIRBUS: Flexibilita, přesnost a spolehlivost díky Engineering Base

Engineering Base nasazen v projektech řízení satelitů.

Společnost AIRBUS Defence & Space je členem skupiny Airbus Group (v Evropě 11.000 zaměstnanců) a specializuje se na vývoj a servis kosmických systémů s působením po celém světě. Společnost je následovníkem firmy EADS Astrium.

Aktivity divize Otto Brunner jsou zaměřeny na velké pozemní anténní systémy pro satelitní techniku, telekomunikace, navigaci a vědecký výzkum.

Společnost AIRBUS již dodala do celého světa více než 15 velkorozměrných anténních systémů. Každá stanice obsahuje dvě obrovské několika tunové anténní paraboly s identicky přesně vyfrézovaným povrchem. Tyto antény jsou vybaveny řízeným víceosým polohovacím systémem, který umožňuje měřit prostorové záření pod různými úhly natočení.

Dnes již  nezbytný

Projekty polohové a řídící techniky anténních systémů obsahují velké množství sensorů. Pro zpracování elektro dokumentace těchto projektů se společnost AIRBUS Defence & Space již třetí rok spoléhá na platformu Engineering Base (EB), která nabízí vše co vesmírní specialisté potřebují.

Platforma EB nebyla vybrána náhodou. Všechny předchozí testované projekční nástroje nenabízeli odpovídající funkce a nesplňovali požadavky satelitních expertů, např.: jednoduché funkčně orientované kopírování pomocí Drag&Drop, intuitivní ovládání v grafickém editoru, plně databázové řešení založené na SQL serveru. Jednoduché ovládání a datová online propojenost byly rozhodujícími kritérii ve prospěch EB.

EB tak zaručuje transparentnost a jednoznačnost všech konstrukčních dat a jejich správné a bezchybné zobrazení v grafickém či tabulkovém módu.

Z horských vrcholů až do Jižní Afriky

Důležitou aktivitou předchozí firmy EADS Astrium byla servisní podpora provozovaných pozemních anténních stanic.

Při pravidelných výměnách důležitých součástek je nezbytná naprosto přesná dokumentace a optimální příprava servisních zásahů pro stanice, které se nacházejí na vzdálených místech zeměkoule, např. na vrcholcích hor nebo v Jižní Africe.

Při servisu je vyžadována rychlá reakce s potřebou flexibilního dohledání potřebné dokumentace. Zde je nasazení platformy EB naprosto ideální. Uživatelé pomocí připojení ze svých notebooků mohou celosvětově přistupovat do společné databáze projektu a získat tak vždy aktuální stav dokumentace.

Zkušenosti uživatelů ve společnosti AIRBUS Defence & Space: Jednoduché ovládání a srozumitelnost platformy EB nám pomáhá při kompletaci dokumentace podstatně zjednodušit náš náročný inženýring.

Líbí se Vám EB platforma? Ozvěte se nám